Általános Orvostudományi Kar (ÁOK)

Az ÁOK a Debreceni Egyetem egyik legnagyobb egysége, ahol az orvostudományokhoz kapcsolódó oktatás és kutatás valamennyi profilját magas színvonalon művelik.

A kar törekvése, hogy széles képzési kínálattal várja a jelentkezőket. A legnagyobb hagyománya a több mint 100 éve folyó orvosképzésnek van. Az oktatók csaknem 80%-a tudományos minősítéssel rendelkezik, akik a legújabb tudományos ismeretek felhasználásával képzik a hallgatókat. A hallgatók jól felszerelt tantermekben, laboratóriumokban és gyakorlati képzőhelyeken folytathatják tanulmányaikat. Az általános orvos szakon hagyományos, osztatlan képzési formában történik az oktatás. 1987 óta már angol nyelven is folyik a karon orvosképzés. Az angol programon a világ legkülönbözőbb tájairól már közel 4000 hallgató tanul. A magas szintű elméleti képzés mellett a kar igyekszik minél gyakorlatorientáltabb képzést is biztosítani. A negyed- és ötödéves hallgatók évközi blokkgyakorlaton vesznek részt a klinikai tanszékeken vagy az akkreditált oktatókórházak osztályain. A kar orvosi diagnosztikai analitikus alapszakot is kínál. A szakon tanulók négy szakirány közül választhatnak: orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika, orvosi kutatólaboratóriumi analitika, radiográfia és patológiai analitika. Az országban egyedülállóan molekuláris biológia mesterszak is indult a karon magyar és angol nyelven. A táplálkozástudományi mesterszakon végzettek az élelmiszergyártásban, a gyógyhatású termékek fejlesztésében, a  táplálkozási tanácsadás területén helyezkedhetnek el. A klinikai laboratóriumi kutató mesterszak a kutatólaboratóriumi analitika szakirányt végzetteknek biztosít továbbtanulási lehetőséget.

Várunk szeptemberben a Debreceni Egyetem orvoskarán!