Egészségtudományi Kar (ETK)

A Kar 1990-ben kialakított elődjének (Egészségügyi Főiskola) megalakulása után az egyetem karaként egészségügyi és szociális képzésekben segíti az egyetemi oktató- és kutatómunkát. Az EK ma már mindhárom (BSc, MSc, PhD és más posztgraduális) szinten kínál ismeretszerzési lehetőségeket magyar és részben angol nyelven is.

Az Egészségügyi Kar olyan ismeretekkel vértezi fel az itt végzett diákjainkat, mellyel későbbi munkájukat maradéktalanul és sikeresen láthatják el. A legjobb diákoknak pedig lehetőséget biztosít arra, hogy a tehetséggondozás (pl. Szakkollégiumunk) keretében olyan további tudást kapjanak, mellyel kibővülnek lehetőségeik mind az elhelyezkedés, mind pedig az élet más területein is.

Várunk szeptemberben, legyél Te is a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának hallgatója!