Pontszámító kalkulátor

A kalkulátor eredménye kizárólag tájékoztató jellegű és csak a 2024-es felvételi időszakra vonatkozik.

Tájékoztatásul: a felsőoktatási szakképzésre nem terjed ki, külföldi érettségi bizonyítvánnyal rendelkezőket nem kezeli, szakképesítés szakmai vizsga eredménye alapján történő pontszámításra a kalkulátor nem használható. Az önkéntes tartalékos katonai szolgálatra, valamint az olimpiai vagy nemzetközi sporteredményre vonatkozó többletpontokat nem számolja a rendszer, mivel azok az intézményi pontokon felül jogszabály alapján járnak.

Tanulmányi pontok(maximálisan 200 pont szerezhető)
Tanulmányi eredmények
Utolsó előtti év végi
Utolsó év végi
Magyar nyelvtan
Magyar irodalom
Történelem
Választott idegen nyelv
Középiskolai eredmények pontszáma
Érettségi eredmények
Eredmény (%)
Magyar nyelv és irodalom
Történelem
Idegen nyelv
Érettségi eredmények pontszáma
Tanulmányi pontok összesen
Érettségi pontok(maximálisan 200 pont szerezhető)
Eredmény (%)
Emelt
Ezen a szakon legalább egy tárgyat emelt szinten kell teljesíteni.
Érettségi pontok összesen
* Régi típusú (2005 előtti) magyar rendszerű érettségi bizonyítvány eredményei középszintű érettségi vizsgának minősülnek az alábbi %-oknak megfelelően: jeles (5): 100%; jó (4): 79%; közepes (3): 59%; elégséges (2): 39%.
Intézményi pontok(maximálisan 100 pont szerezhető)
Pontszám
Intézményi pontok összesen
Eredmény